Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Wymarzona praca a edukacja – nie zawsze gwarantuje stanowisko

Jeszcze nie tak dawno praca dyplomowa wyższej uczelni był gwarantem odnalezienia właściwej pracy. Niestety czasy się zmieniają i warunki także. Coraz więcej wychowanków wyższych studiów zasila szeregi bezrobotnych. Mało tego, w pewnych sytuacjach doskonali zawodowcy, z olbrzymim rutyną zdobytym za granicą również mają trudności ze znalezieniem pracy – żeby to zmienić, wpadnij na gdzie do pracy. Osoby wracające zza granicy, gdzie zajmowały eksponowane stanowiska, w wielu przypadkach niesłychanie odpowiedzialne, mają poważne kłopoty ze znalezieniem pracy w kraju. Ze zdziwieniem słuchają od potencjalnych pracodawców, że mają nadmiernie wygórowane wymagania. W jaki sposób sami przyznają kłopot tkwi w braku znajomości oraz tak zwanych pleców.

Statystyki są boleściwe. Praca po studiach już nie jest taka oczywista. W 1997 roku bezrobotni z wyższym wykształceniem stanowili 1,4 procent, a w roku 2010 jest to już 10,5 procent. Wolno się zastanawiać co jest powodem takiego stanu rzeczy. Profesjonaliści sugerują, iż ludzi kończących wyższe studia jest coraz to więcej, natomiast jakość wykształcenia drastycznie się obniżyła – przede wszystkim na co niektórych uczelniach prywatnych. Rynek jest przesycony humanistami oraz ekspertami od marketingu oraz zarządzania. Inżynierów, których faktycznie brakuje, jest niewielu. Na swojej drodze jesteśmy w stanie spotkać różnych szefów lub menadżerów.

Niektórych nie intryguje to co robisz po pracy, jaka jest twoja sprawa rodzinna czy również orientacja. Znaczące są wyniki w pracy. Jeśli te są dostateczne po wyjściu z firmy przestajesz istnieć dla takiego właściciela. Ale zdarzają się okazy, które pragną tobą zawładnąć. Nie istotne, iż praca to dla ciebie priorytet, iż zamieniasz się w przysłowiowego cyborga po przekroczeniu progów firmy, iż twoje wyniki są więcej aniżeli przeciętne.

Dla takiego niedorosłego emocjonalnie właściciela zakładu pracy ważne jest to, kim jesteś po pracy. I wobec tego jeżeli podejrzewasz, że w twoim otoczeniu jest taki przełożony zapomnij o odsłanianiu prawdziwego ja w jednostce gospodarczej. Nie przyznaj się, iż jesteś szczęśliwym rodzicem więcej niż jednego potomka. Wielka rodzina to wystarczający powód dla twojego dyrektora ażebyś musiał dorabiać na boku u rywalizacji.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić

Jeden komentarz

  1. Renata

    +Reklama+
    Wizytówka firmy w katalogach to pierwszy kontakt z klientem. Dbaj o jej profesjonalny wygląd. Dodawanie wizytówki firmy do katalogów firm to skuteczny sposób promocji. Wystarczy wypełnić formularz i zyskać większą widoczność w sieci. Sprawdź informacje o Katalog stron z wysokim Citation Flow.

Dodaj komentarz