Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Rozrywka oraz nauka – powiąż to!

Zabawki ofiarowane dla najmłodszych dzieci, innymi słowy tych, jakie nie mają za sobą jeszcze pierwszego roczku, powinny być wykonane ze nadzwyczajną dbałością o ich bezpieczeństwo. Całkiem niemożliwe są w następstwie tego małe detale, jakie dziecko ma okazję przypadkiem połknąć. Wskutek tego trzeba eliminować drobne klocki, zabawki z jajka niespodzianki oraz inne tego rodzaju przedmioty, bo łatwo się nimi zakrztusić. Dzieci w ciągu pierwszego roku ząbkują, w takim razie naturalne jest, iż zabawki lądują w buzi.

Wytwarzane są właściwe gryzaki gumowe, przeznaczone właśnie na okres ząbkowania. Inne zabawki powinny posiadać taką fakturę oraz kształt, żeby nie pokaleczyć dziąseł w czasie gryzienia. Jednakowo z ostrością i długością: wszystko co może pozostać włożone przez przypadek do oka, ucha, powinno być odstawione do czasu, aż dziecko podrośnie. Albowiem cera jest zwłaszcza wrażliwa w tym czasie, zaleca się zabawki posiadające atesty alergiczne. Nie ulega wątpliwości, ze porządniej wydać trochę więcej, ale na sprawdzoną zabawkę czy tablice sensoryczne, aniżeli na tani bubel z targu, jaki ma okazję być dla dziecka szkodliwy. Można dopuścić odrobinę mniejsze zabawki niż te, które pojawiały się do tej pory.

Ponieważ jest to czas pierwszych prób mowy oraz poznawania coraz większej ilości bodźców dźwiękowych, warto zainwestować w zabawki interaktywne. Najlepiej jeżeli w jakiś sposób angażują dziecko. Z reguły w tym wieku ma ono już zdolność chodzenia i ćwiczy chwytliwość dłoni i refleks. W następstwie tego wszystkie zabawki wyrzucające piłki, lub takie, które żądają bardziej precyzyjnego trafienia w właściwy przycisk będą idealne. Dziecko ostrożnie poznaje otaczający świat.

Sprawdzają się wtenczas wprowadzane po raz pierwszy książeczki obrazkowe. Należałoby przeglądać je razem z dzieckiem oraz czytać głośno nazwy. Dotyczy to również bajek, jakie pomagają dziecku poznawać mowę. Ciekawym urozmaiceniem są również zabawki imitujące odgłosy zwierząt, niejednokrotnie uwzględnione w dziecięcych syntezatorach i nieraz wmontowane jako głośnik maskotki. Klocki wielkich rozmiarów też będą dobre w tym wieku, najważniejsze jest wcześniejsze sprawdzenie ich małych detalów.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić

Dodaj komentarz