Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Protetyk i proste zęby – jakim sposobem posiadać ładny uśmiech?

Sznur zdrowych, zadbanych zębów to nierozdzielny szczegół aktualnego kanonu ciekawa. Ważne jednak, by zęby były łatwe. Niestety, niewiele osób ma znakomity zgryz od urodzenia. Większość z nas ma mniej, lub ewentualnie bardziej poprawnie usytuowane zęby. Takie drobne niedociągnięcia poniekąd trudno zanotować.

Wobec tego nie potrzebują one szczególnego leczenia. Od czasu do czasu niemniej jednak pojawia się poważny problem. Kiedy zęby stałe od samego początku absorbują niewłaściwe miejsce w jamie ustnej, powodują znaczny dokuczliwość u młodego pacjenta. Zarówno pod względem zdrowotnym, jak i estetycznym. Takie defekty należy jak najszybciej korygować. Im uprzednio nastąpi ingerencja ortodonty, tym porządniej. Istnieją dwie najczęstsze przyczyny złego ułożenia zębów. Pierwsza, to ich nadmiernie masywna budowa, przez co zaczyna brakować miejsca w szczęce.

Drugi przypadek stanowi sprawę odwrotną, zęby są niezwykle drobne oraz pojawiają się wolne powierzchnie. Kluczową metodą leczenia jest aparat ortodontyczny, w czym pomaga profesjonalista – stomatolog Warszawa Wola. Przy nadzwyczaj kłopotliwych wadach stosowany jest aparat stały. Składa się ze wyjątkowych zamków i drutu o trafnej grubości. Na każdy ząb jest naklejany zamek, a następnie przeciąga się prze niego drut. Taki układ wywiera wyznaczoną siłę na cały zgryz pacjenta, powodując przesuwanie się zębów. To właśnie dzięki dobremu dokręceniu drutów, doktor kontroluje sytuację.

Przy mniejszych wadach wykorzystuje się aparat ruchomy. Jest on połączeniem drutów oraz akrylowych płytek. To mnie inwazyjne rozstrzygnięcie, funkcjonujące o dużo łagodniej. Człowiek w własnym życiu ma tylko dwa zestawy zębów. Pierwszy z nich to tak zwane mleczaki, które wypadają jeszcze w dzieciństwie. Ich miejsce zastępują zęby stałe, jakie towarzyszą nam do późnej starości. W podeszłym wieku większa część z nich tracimy, i konieczne staje się sztuczne uzupełnienie ubytków. Zajmuje się tym protetyka dentystyczna. Czasami w wyniku nieszczęśliwego wypadku dochodzi do uszkodzenia czy nawet usunięcia wielu zębów. W owym czasie także nieodzowna jest pomoc protetyki. Zadanie lekarza polega na dopasowaniu do zgryzu pacjenta wyjątkowej protezy.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić

Dodaj komentarz