Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Nawadnianie dużych ogrodów

Jednym z w największym stopniu popularnych sposobów podlewania ogrodu jest stosowanie konewki lub ewentualnie węża ogrodowego. Węże ogrodowe na ogół zakończone są dyszą rozpraszającą strumień wody.

Entuzjastyczniej, ze względu na czas, wykorzystywane są przez ogrodników zraszacze stacjonarne, które przenosi się z miejsca na miejsce. Odróżniamy trzy typy zraszaczy: pulsacyjne, wahadłowe i rotacyjne. Zraszacze stacjonarne są pożyteczne ze względu na to, że umieją nawadniać przestrzeń od ośmiu do pięciuset metrów kwadratowych. Zraszacze te są połączone ze źródłem wody przy pomocy gumowego węża. Zamocowany jest on do kranu za pomocą przyłącza mocującego.

Koniecznym dodatkiem mogą okazać się narzędzia do plecenia węża takie jak bębny mocowane na przykład do ściany. Innym, jeszcze mniej czasochłonnym sposobem natryskiwana ogrodu jest zamontowanie instalacji nawadniającej. Takie instalacje składają się z systemu zraszaczy i przewodów doprowadzających wodę. W wypadku wyboru tego ostatniego sposobu nawadniania trzeba już na etapie planowania wyznaczyć należyte miejsca, w jakich pragniemy oby znajdywały się zraszacze.

Mamy możliwość doboru dwóch rodzajów zraszaczy: stałe oraz wynurzalne. Zraszacze wynurzalne są lepszą opcją dla osób, które chcą je umieścić w trawniku albo usługi – znacznie więcej na nawadnianie ogrodów warszawa. W przypadku ich braku aktywności są schowane oraz nie przeszkadzają w pielęgnacji murawy. Choć zdołałoby się wydawać, że utrzymanie trawnika w dobrej kondycji jest proste – takowe nie jest. Wymaga kolosalnej wiedzy i umiejętności eksploatowania go.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić

Dodaj komentarz