Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jak zadbać o psa? Dobór karmy

Kiedy w stworzonym przez nas domu mieszkają równolegle pies oraz małe dziecko, wówczas musimy pamiętać, że to nie wyłącznie pies stanowi zagrożenie dla stworzonego przez nas najmłodszego członka rodziny, jednak także może pojawić się odwrotna relacja.

Z tego także względu dziecko musi nauczyć się relacji przebywania w jednym domu z psem, po to, by była to sytuacja w pełni tolerancyjna. Pies to nie jedynie karmienie, chociaż i to jest istotne – więcej dowiesz się na karma dla psa premium. To kolosalny obowiązek socjalizacyjny. Drobne dzieci miewają w pewnych sytuacjach nawyk dręczenia czworonoga, nadmiernie długiej zabawy z nim, zaś reakcją czworonoga jest ucieczka. W takiej sytuacji warto, wobec tego zafundować psu miejsce, w jakim może schronić się przed dzieckiem. W takim położeniu pies będzie czuł się pewnie przed zakusami dziecka. Zdarza się również w szeregu przypadków, że małe dzieci mają w nawyku rzucanie w zwierzęta przedmiotami, ciągniecie je za uszy, czy również próbują włożyć im różnorodne przedmioty do uszu oraz nosa. Wówczas to pies czuje się bezsilny, sfrustrowany oraz szuka miejsca gdzie może się schronić. By osiągnąć współpracę dziecka z psem musimy wpoić mu kilka istotnych zasad, według których musi, na co dzień postępować.

Przede wszystkim warto nauczyć dziecko, żeby nie wpadało na pieska, nie ciągnęło go za uszy, czy także ogon, oraz nie wkładało mu do nosa różnych małych przedmiotów. Należy ustalić też, że dziecko nie może przeszkadzać psu w spaniu, w jedzeniu, oraz nie drażnić go i nie wprowadzać w stan lustracji. Zasady te są korzystne nie tylko dla psa, lecz też dzięki nim możemy zadbać o bezpieczeństwo dziecka. Pies porządnie traktowany nie będzie skłonny do drapania malucha lub też do gryzienia go.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić

Dodaj komentarz