Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jak wybrać najlepszy odkurzacz?

Teraz pora porozmawiać o odkurzaczach. O najlepszych odkurzaczach na rynku. Doskonale wiemy, że największym problemem domu jest kurz. Trudno jest żyć w ruchliwym mieście lub w okolicy, w której praca jest wykonywana przez cały czas. Nie możemy się bez nich obejść, są częścią naszego życia, podobnie jak pralka czy lodówka .

Wybór odkurzacza wcale nie jest łatwy, zwłaszcza że technologie znacznie ewoluowały w ostatnich latach ze względu na regulacje Unii Europejskiej. Mam na myśli fakt, że odkurzacze bezworkowe powyżej 1600W zostały porzucone dla użytkowników domowych. Do 2018 roku powinniśmy mieć odkurzacze o mocy do 900W.

Czy wiesz, że pierwszy odkurzacz został wynaleziony w 1860 roku? W tym czasie nazywano go zamiataczem. Następnie próbowano go rozwijać, aw 1868 roku był już pierwszy odkurzacz ręczny, który wykorzystywał zasady próżni. W 1876 roku mieliśmy już modele odkurzaczy elektrycznych, które czyściły trociny z dywanów. Tak więc odkurzacz nie jest sztuczką producentów, aby zdobyć trochę pieniędzy od użytkowników, ale jest dostępny od ponad stu lat. Oczywiście dostosował się do ówczesnych rynków. Więcej informacji na najważniejsze informacje z tym związane na https://prawy.pl/115128-gdzie-kupic-odkurzacz-bezprzewodowy-dyson-cyclone-v10-absolute-i-dlaczego-warto/

Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze odkurzacza?

Istnieje wiele kryteriów, które mam nadzieję omówić w artykule. Jeśli coś przegapię, poproszę o kontakt w komentarzach. Wybierając odkurzacz powinniśmy pomyśleć o:

  1. z torbą lub bez
  2. wystarczająco wysoka moc. Ten ssący, a nie konsumpcyjny.
  3. dobra zdolność zbierania odpadów
  4. nie być zbyt hałaśliwym. (sąsiedzi byliby bardzo zdenerwowani)
  5. filtry, które można łatwo wymienić (jeśli nadal łatwo się wymieniają, trzeba je czyścić jak najczęściej) – jeśli ma filtr HEPA , tym lepiej.
  6. oferowane akcesoria

Odkurzacze workowe. Jest to najpopularniejszy odkurzacz na rynku. Myślę, że każdy ma lub miał kiedyś coś takiego w domu. Pył jest zasysany do papierowej lub tekstylnej torby. Najprawdopodobniej wielokrotnie używałeś toreb.

Na rynku dostępne są również modele, które posiadają torby jednorazowe. Byłby to materiał eksploatacyjny, który ogólnie podniósłby cenę sprzątania domu. Oczywiście ze względu na to, że są bardzo powszechne, są też bardzo tanie.

Odkurzacze bezworkowe. Stał się popularny właśnie dlatego, że ludzie zdali sobie sprawę, że nie ma sensu ciągle zmieniać worków na kurz. Technologia tych odkurzaczy nieco się zmieniła. Zasadniczo, zamiast zmieniać torbę, mamy teraz mały, wyjmowany plastikowy lub metalowy pojemnik.

Z technologicznego punktu widzenia mówimy o tym samym. Pozbywamy się jednak inwestycji w worki. Niektóre modele nie są odpowiednie, gdy trzeba zmienić wannę. Pył łatwo się rozprowadza. Jednak nieco droższe modele mają technologię zagęszczania pyłu.

Odkurzacze pionowe

Jeśli mamy bardziej hojny budżet, możemy również skupić się na tych wertykalnych. Niektóre są trzymane w ręku, inne są większe i mają większą moc ssania. Są wyjątkowo dobre na małych powierzchniach. Są nawet modele z bateriami. Uważam je za bardzo w porządku do użycia w samochodzie.

Odkurzacze robot. Cieszę się, że udało mi się też przetestować kilka robotów odkurzających. Kilka szczegółów na ich temat napisałem tutaj . Oczywiście nie wykonują w pełni Twojej pracy i są nieco głośniejsze, ale jasne jest, że są przyszłością. Patrzę na ceny i widzę, że zaczynają być coraz bardziej przystępne. Za takiego robota zapłaciłem prawie 2000 lei, a teraz widzę bardziej humanitarne ceny.

Na przykład tutaj widzę model, który ma w ofercie około 500 lei. Zdecydowana większość z nich jest okrągła. Znajdziemy jednak również inne modele. Mają kilka inteligentnych czujników (LIDAR), które sprawdzają kurz w obszarze, który chcesz wyczyścić, a następnie mają 3 pozycje czyszczenia:

  1. losowy – kiedy puścisz go po raz pierwszy w pomieszczeniu, aż napotka przeszkodę.
  2. tryb geo-spiralny

  3. krawędź – do czyszczenia i krawędzi
  4. Wykonuje swoją pracę w ponad 10 minut, więc musisz być z nim cierpliwy. Zostawiłem go w pokoju, samego, po tym jak podniosłem stamtąd jego krzesła i przystawki.

Zauważyłem, że od jakiegoś czasu mamy kilka modeli, które mają sposoby na pranie i odkurzanie. Mniej przyjemna część to inwestowanie w materiały eksploatacyjne. Filtry i części zamienne są nieco pieprzne, prawie jak tani odkurzacz. Bądź więc świadomy tego, w co się pakujesz i zwracaj szczególną uwagę na to, co ma do zaoferowania producent. Szukaj uważnie, jeśli znajdziesz rezerwacje, jeśli wszystko jest w porządku.

Zwrot produktu. Zwróć szczególną uwagę na sklepy, w których kupujesz. Mimo to posiadanie jednego jest nadal poza zasięgiem przeciętnego człowieka. Znam sytuacje, w których kupujący musieli zapłacić do 40% całkowitej kwoty produktu.

Czy warto klasyczny odkurzacz czy robot?

Z mojego punktu widzenia oba produkty wzajemnie się uzupełniają. Odkurzacz robota konserwuje, natomiast odkurzacz klasyczny przydaje się w miejscach, do których nie ma dostępu robot odkurzający. Czy warto umyć odkurzacz automatyczny? To zależy od modelu. Te tanie w ogóle nie są skuteczne, trzeba trochę więcej zainwestować w odkurzacze.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić

Dodaj komentarz