Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Ciąża to takie złożone wydarzenie

Ciąża to takie złożone wydarzenie; główny dla zakresu zmian w ciele, wahań hormonalnych, splątania, zmian masy ciała; dlatego wydaje nam się ważne, aby wizytę w TheuniqueBlog poświęcić kobietom w ciąży.

To prawda, że ​​znamy typowe objawy, takie jak znamiona, rozstępy, przyrost masy ciała i słynny blask ciąży; ale omówimy mniej cytowane tematy, takie jak pielęgnacja skóry i odpowiednie produkty do pielęgnacji ciała.

Nie czekasz? Rozmawiamy o pielęgnacji skóry i wiemy, że każdy szczegół wyzwala w Tobie wiele ciekawości!

Miłej lektury

Jeśli jesteś mamą po raz pierwszy, znajdziesz się w wirze zmian, a to, co się z Tobą dzieje, może wydawać się bardzo przerażające, ale nie zniechęcaj się i czytaj uważnie, jak radzić sobie z małymi plamami, nadwrażliwością skóry i innymi sytuacjami typowe dla tych złożonych miesięcy.

W ostatnich miesiącach jesteśmy świadkami trendu, w którym głosy o dużym wpływie medialnym, takie jak gwiazdy, lekarze, popularyzatorzy i eksperci od pielęgnacji skóry, mówią o rzeczywistych warunkach ciąży, bez filtrów, poprzez dzielenie się prawdziwymi obrazami, które nie pozostawiają miejsce na klasyczne jasne i nieprawdziwe treści, aby rozpocząć bardziej powszechną dyskusję na temat ciąży i po ciąży, pokazywać i rozmawiać o zmianach całego ciała i dzielić się prawdziwymi doświadczeniami takimi, jakimi są, jak nosić bieliznę po porodzie.

 1. Podoba nam się to, jest to również dobre, ponieważ wiemy, że nie zawsze jest tak efektowne, jak czekanie na Beyoncé na Grammy, prawda?
 2. Niech żyją prawdziwe matki, prawdziwe problemy i ten trend, który nas wszystkich zbliża.

WAŻNE: każda ciąża, każda skóra i każda kobieta jest inna, dlatego przed codziennymi zmianami należy skonsultować się ze specjalistą (ginekologiem, lekarzem lub dermatologiem).

Co dzieje się ze skórą? Jakich produktów mogę używać? Czego powinienem unikać?

Zmiany zachodzące w czasie ciąży: Stan skóry pod koniec ciąży nie jest taki sam jak w pierwszym okresie; dlatego konieczne jest podzielenie dziewięciu miesięcy na trzy fazy, ponieważ dzieje się w nich zupełnie inaczej, zarówno dla matki, jak i dla dziecka.

 1. Niekwestionowanym przyjacielem skóry w tym przypadku jest i będzie naturalna bawełna.
 2. Staraj się nosić jak najwięcej białych bawełnianych biustonoszy.

Kwartał 1 (1-12 tygodni / 1-3 miesiące): W pierwszym trymestrze zapłodniony zarodek rozwija wszystkie swoje narządy i struktury. Z tego powodu jest to czas, w którym najbardziej martwimy się o leki i produkty, które mogą zostać wchłonięte i przekroczyć barierę krew-łożysko, na której dziecko polega we wszystkich swoich potrzebach.

Nie panikuj z powodu twarzy, na której możesz polegać na każdym produkcie The UniqueForm, a jeśli chodzi o ciało, wybierz te produkty: wszelkiego rodzaju okłady i kremy drenujące.

Wczesne oznaki ciąży

Fizyczne zmiany w okolicy piersi i sutków dają nam oznaki wczesnej ciąży. Te puchną z powodu zmian hormonalnych niezbędnych do wspierania nowego życia. Ale wszystkie te hormony mogą siać spustoszenie w skórze! Piersi mogą puchnąć i zaczynają się powiększać już w pierwszym trymestrze, ale nawet w pierwszych tygodniach.

Nawet gruczoły wokół brodawek często puchną już w pierwszych 8 tygodniach i mogą powodować nieprzyjemne odczucia, takie jak dyskomfort i zaczerwienienie podczas noszenia naszych klasycznych ubrań.

Kwartał 2 (13-26 tygodni / 3-6 miesięcy):

Drugi trymestr jest często najprostszy. Mijają poranne mdłości, podnosi się poziom energii i pojawia się ogólna ulga, jeśli wszystko idzie dobrze. Dziecko jest już rozwinięte fizycznie, ale „dojrzewa” w inny sposób, w miarę dalszego rozwoju układu nerwowego i innych narządów.

 1. Ponadto brzuch zaczyna się powiększać i wraz z nim zaczynasz przybierać na wadze, zmienia się objętość krwi i równowaga hormonalna.
 2. Dobry dietetyk poprowadzi Cię w codziennych wyborach żywieniowych, aby zagwarantować Ci zdrowie i dobre samopoczucie.
 3. Trzeci trymestr (26-40 tygodni/6-9 miesięcy):Trzeci trymestr to moment, w którym naprawdę zaczynasz „wyskakiwać” i rosnąć, ale często wtedy rozstępy stają się bardzo widoczne.

Środki zaradcze

Jak uniknąć rozstępów:Niestety rozstępy są w większości genetyczne, więc trudno jest ich całkowicie uniknąć, jeśli masz na nie skłonność. Nie zaleca się unikania nagłego przybierania na wadze, podczas gdy regularne przybieranie na wadze utrzymuje nienaruszoną strukturę skóry, co jest kluczowym czynnikiem w zapobieganiu pojawianiu się rozstępów.

 1. Kremy z masłem shea, olejkiem migdałowym, maślanym i naturalnym będą właściwym wyborem, aby skóra była gładka, miękka, ale przede wszystkim elastyczna.
 2. Utrzymywanie dobrego nawodnienia dzięki piciu wystarczającej ilości wody pomoże naturalnie obecnemu w skórze kolagenowi zatrzymać wodę i uzyskać większą elastyczność.
 3. Bardzo ważna jest również aplikacja kremu nawilżającego. Poszukaj składników, takich jak ceramidy, masło shea i kwas hialuronowy.

Jedną z rzeczy, które mogą przydarzyć się kobietom w ciąży, jest osiągnięcie wysokiego poziomu wrażliwości, w tym węchowej, i tylko z tego powodu nie wskazaliśmy opakowań z oliwą z oliwek, ale jest ona doskonała dla elastyczności Twojej skóry.

SOS. Owłosienie:Włosy i włosy stają się suche, płaskie i suche, a nawet wypadają i pojawia się puch tam, gdzie wcześniej nie było, nawet na brzuchu!Te włoski mogą mieć dwie przyczyny: albo są niefortunną konsekwencją zmian hormonalnych, albo były tam od zawsze, a teraz, gdy brzuch zaczyna rosnąć, stają się bardziej widoczne, ponieważ skóra jest napięta i cienka. informacje związane ze zdrowiem w ciąży

Jeśli chodzi o depilację, ktoś z pewnością odradzi woskowanie na gorąco, ale w rzeczywistości ta metoda jest szkodliwa tylko na widoczne kruche naczynia włosowate, na ogół na nogach, podczas gdy jest całkowicie nieszkodliwa na ramionach, pachwinach i wąsach.

 1. W przypadku woskowania na gorąco na brzuchu zależy to jednak od stanu skóry. Jeśli jest bardzo ciasny i cienki, lepiej zdecydować się na zimny wosk, ale w każdym razie dobra kosmetyczka powie Ci, które wrażliwe części ciała nie powinny być zestresowane.
 2. Z drugiej strony należy unikać kremów rozjaśniających i laserów do trwałego usuwania włosów przez cały okres ciąży i karmienia piersią, ze względu na możliwy toksyczny wpływ na płód i noworodka.
ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić

Jeden komentarz

 1. Radek

  Masz problemy z nietrzymaniem moczu, jest to dla ciebie bardzo nieprzyjemne? Zamów już teraz podkłady higieniczne, które pomogą ci w tym mało przyjemnym problemie.

Dodaj komentarz