Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Badania genetyczne proponowane w poradni endokrynologicznej

Schorzenia z jakimi można zgłaszać się do wyspecjalizowanej poradni endokrynologicznej będą dotyczyć wszystkich schorzeń powiązanych z układem endokrynnym. Najczęstszy motyw wizyty u endokrynologa to kłopoty powiązane z tarczycą, czyli z niedużym gruczołem znajdującym się w okolicach szyi. Jego głównym zadaniem jest wydzielenie 2 bardzo istotnych hormonów.

W placówce mający spore doświadczenie endokrynolog elbląg zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem chorych którzy zmagają się ze schorzeniami tarczycy, przytarczyc, przysadki mózgowej, nadnerczy oraz pozostałymi. Na dodatek można się tu kierować, kiedy ktoś będzie cierpieć z powodu zaburzeń wzrastania i dojrzewania albo będzie zmagać się ze schorzeniami przemiany materii z otyłością i z cukrzycą.

Ponadto, jeżeli inne schorzenia też wpływają na zmiany hormonalne, to też pozostaje to wskazaniem do zgłoszenia się w takie miejsce. Z uwagi na to, iż profesor doktor habilitowany nauk medycznych Krystian Jażdżewski równolegle z pracą kliniczną prowadzi działania naukowe możliwe jest to, by rozpatrywał przypadek pacjentów indywidualnie, na bazie najnowszych działań diagnostyczno – terapeutycznych. Wykorzystanie innowacyjnych standardów leczenia jest domeną jego gabinetu.

Poza schorzeniami tarczycy leczone są tutaj także zaburzenia czynności przysadki mózgowej. Są nimi: hiperprolaktynemia, niedoczynność przysadki, guzki przysadki, bądź czynne hormonalnie gruczolaki. U chorych stwierdzane są też choroby nadnerczy: guzki, gruczolaki nadnerczy czynne hormonalnie wydzielające kortyzol. Wiele kobiet zgłosi się też z powodu nadmiernego wydzielania androgenów, co objawia się zaburzeniami miesiączkowania oraz nadmiernym owłosieniem. Placówka będzie zajmować się też zaburzeniami metabolicznymi mającymi podłoże endokrynne, czyli otyłością, zaburzeniami gospodarki węglowodanowej i lipidowej oraz osteoporozą.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić

Dodaj komentarz